Трета загуба за "Марица" в Шампионската лига

"Жълто-сините" с поражение от "Динамо" Казан

Волейболният шампион на България "Марица" Пловдив загуби третата си среща от груповата фаза на Шампионската лига. "Жълто-сините" допуснаха поражение от руския гранд "Динамо" Казан като гост с 0:3 (10:25, 21:25, 20:25).

Домакините затвориха първата част с 25:10. Във втория гейм "Марица" поведе с три точки, но "Динамо" успя да изравни и да излезе напред при 20:17. Рускините удържаха аванса си и поведоха с 2:0 след 25:21.

В третата част ситуацията се повтори. Рускините държаха българките на разстояние и спечелиха мача след 25:20.

За "Марица" най-резултатна бе Силвана Чаушева с 12 точки, а 8 добави Александра Миланова.

Топреализатор за "Динамо" бе Саманта Фабрис с 15 точки.

С тази среща "Марица" приключи годината, а следващият мач в Шампионска лига ще бъде на 19 януари – гостуване на турския гранд "Фенербахче".