Трети успех за "Олимпиакос" в Евролигата, Везенков с 12 точки

Най-добрият български баскетболист игра 15 минути

3 от 3 за "Олимпиакос" в баскетболната Евролига! Гръцкият гранд победи с 83:68 "Жалгирис" у дома. Националът Александър Везенков записа пореден мач с двуцифрени точки - 12, към които добави 6 борби, за 15 минути на паркета.

След изтощителното гостуване в Барселона, треньорът на "Олимпиакос" Йоргос Бардзокас правеше много промени в хода на двубоя и никой от играчите не престоя на паркета над 25 минути.

"Олимпиакос" започна слабо и изоставаше с 11 точки след първата четвърт, но постепенно намери своя ритъм и стопи аванса на литовците до само 3 точки на полувремето.

Везенков и компания до голяма степен решиха спора в третия период, който спечелиха с 27:10. В последната четвърт "Олимпиакос" поддържаше разликата и затвори мача комфортно.

Ключова за победата се оказа стрелбата от тройката - 50% точност за "Олимпиакос" (14/28) срещу 29.2% (7/24) за "Жалгирис".

В четвъртия кръг "Олимпиакос" гостува на ЦСКА Москва.