Третодивизионен тим шокира младоците на "Ливърпул" във ФА Къп

"Шрюсбъри" стигна до 2:2 и преиграване

Третодивизионният "Шрюсбъри таун" се бори лъвски и поднесе голямата изненада на деня в турнира ФА Къп. След изоставане от 0:1 на почивката, тимът от Лига 1 стигна до 2:2 срещу "Ливърпул" в мач от четвъртия кръг на надпреварата.

Преиграването на "Анфийлд" ще бъде в началото на февруари.

Юрген Клоп бе заложил на младоците и част от резервите на мърсисайдци срещу тима от трета дивизия, но при отсъствието на Върджил ван Дайк и Джо Гомес, се забелязаха доста пробойни в защита и липса на синхрон между Жоел Матип и Деян Ловрен.

Гостите поведоха в 15-ата минути след гол на Къртис Джоунс, а в началото на второто полувреме Лав си вкара автогол за 2:0. Играчите на "Шрюсбъри" не се предадоха и в 65-ата минута получи право да изпълнят дузпа. Резервата Джейсън Къмингс първо намали за 1:2, а 10 минути по-късно направи 2:2, с което хвърли в екстаз феновете по трибуните.

В самия край на мача той имаше възможност собственоръчно да изхвърли мърсисайдци от турнира, но Адриан спаси положението.

Междувременно Ориги и влезлият като резерва Роберто Фирмино пропуснаха от добри позиции.