Три хърватски шамара приближиха Аржентина до ранно отпадане (ГАЛЕРИЯ)

"Гаучосите" в шах, може би скоро и в мат

Хърватия разби Аржентина с 3:0 в двубой от група "D" на Мондиал 2018. Класическият успех класира "ватрените" за осминафиналите и съвсем усложни задачата на "гаучосите".

Меси и компания играха слабо и се приближиха до шокиращо ранно отпадане. Аржентинците имат само точка след първите два кръга и зависят от изхода на утрешния двубой между Исландия и Нигерия.

Двата тима започнаха предпазливо срещата, като хърватите първи застрашиха противниковата врата чрез Иван Перишич. Крилото на италианския "Интер" стреля опасно, но стражът Кабайеро изби в ъглов удар. Перишич продължи да тормози изглеждащата уюзвима аржентинска отбрана.

"Гаучосите" обаче постепенно изравниха играта и на свой ред създадоха интересни ситуации пред вратаря Субашич. Меси бе близо до гол след центриране отляво и слаба намеса на двойката хърватски централни защитници - Ловрен и Вида.

В 33-ата минута Манджукич пропусна златен шанс да даде аванс на "ватрените". Нападателят бе оставен сам на далечната греда и отправи удар с глава, но в аут.

Нулевото равенство се запази до почивката, а Хърватия откри резултата осем минути след началото на втората част. Аржентинският страж Кабайеро допусна безумна грешка. Той опита да копне технично към свой съотборник една върната топка, но Ребич се ориентира и прехвърли стража - 1:0 за "шахматистите".

Селекционерът на Аржентина Сампаоли реагира с двойна смяна - Гонсало Игуаин вместо Серхио Агуеро и Кристиан Павон за Едуардо Салвио. Меси и компания тръгнаха напред в търсене на изравнителен гол, но вместо това Хърватия удвои аванса си в 80-ата минута. Автор на попадението стана капитанът Лука Модрич, за когото това е втори гол от началото на световното първенство.

Тимът на Златко Далич направи аванса си класически във втората минута от добавеното време, когато точен бе и Иван Ракитич.

Така Хърватия продължава към осминафиналите. Аржентина пък се доближи до разочароващо ранно отпадане от Мондиал 2018.