Трите точки са за "Славия". "Берое" остана само с опитите

Гостите от София победиха с 2:1 старозагорци

Тимът на "Славия" спечели трите точки, след като победи с 2:1 в Стара Загора "Берое" в мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига.

Гостите от София показаха превъзходството си в мача, а домакините разочароваха и след поражението вече са извън топ 6 на класирането.

След нулево първо полувреме, двата тима започнаха втората част с желание за голове. Първият беше дело на Георги Йомов в 50-ата минута. Той матира вратаря Перниш със силен техничен шут.

Домакините не се отказаха обаче и 68-ата минута бившият футболист на "Славия" Иван Минчев върна равенството след акция, в чиято основа бяха Мартин Камбуров и Бригидо.

Капитанът на гостите Галин Иванов беше човекът, който изведе своя тим напред отново в 75-ата минута.

Трите точки в актива на "Славия" изкачиха "белите" на 6-а позиция в класирането, докато старозагорци вече са 8-ми.