Трудна победа за Григор на старта във Вашингтон

Даниил Медведев е съперникът на българина в следващия кръг

Григор Димитров започна с победа на турнира на твърда настилка във Вашингтон. Българския тенисист, поставен под номер 4 в основната схема, победи на старта британеца Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3.

Това бе първи мач на Григор срещу този съперник и той срещна доста трудности, преди да си осигури успеха.

Димитров измъкна първия сет, макар че при 5:5 британецът имаше предимство от 40-0 и три скрити сетбола. Григор успя да се справи със ситуацията и да измъкне гейма, а след това направи пробив и взе първата част със 7:5.

Едмънд продължи да създава проблеми на българския тенисист и във втората част. Британецът направи пробив в третия гейм, след което затвърди и изравни сетовете на 1:1 след 6:4 във втория.

По-голямата класа на Григор Димитров се видя в решителния трети сет, в който той взе подаването на съперника в деветия гейм, след което затвори мача с 6:3.

В третия кръг Григор ще срещне руснака Даниил Медведев, който се наложи над 14-ия в схемата Стив Джонсън (САЩ) с 3:6, 6:4, 7:6(1)