Трудно начало за Димитров в Истанбул (ВИДЕО)

Българинът се измъчи с квалификант

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи трудно със 7-5, 4-6, 7-5 квалификанта от Румъния Адриан Унгур.

Румънецът започна по-добре мача и след пробив поведе с 3-1. Димитров изравни - 3-3, след което за втори път взе подаването на съперника си за 6-5 и при свой сервис приключи първия сет.

В началото на втората част двамата си размениха по един пробив. Унгур успя да пробие за 6-4 и да изравни резултата в сетовете.

В решителния трети част играта продължи да бъде равностойна. Димитров допусна много непредизвикани грешки, но все пак успя да направи пробив в края на сета и да затвори мача при резултат 7-5 в своя полза.

С тази победа Димитров заработи 45 точки, а на четвъртфиналите поставеният под номер 2 в схемата българин ще се изправи срещу победителя от двубоя между Роберто Кабрайес Баена (Испания) и Иржи Весели (Чехия).