Шампионска лига

Публикувано в  

УЕФА погна ПСЖ заради феновете

Очаква се до дни да стане ясно наказанието на френския клуб

УЕФА погна ПСЖ заради феновете
 Снимка: Getty Images

Лошите новини за "Пари Сен Жермен" не спират! След контузията на Неймар, загубата от "Реал" Мадрид и отпадането от Шампионската лига, парижани ще трябва да се притесняват и за солена глоба, която ще отнесат.

Европейската футболна централа (УЕФА) започна процедура за наказание на феновете но ПСЖ. До дни трябва да стане ясно каква ще е паричната сума, с която ще трябва да се раздели френския гранд, а от "Марка" твърдят, че тя няма да е никак малка.

Причината за наказанието са действията на феновете по време на реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу "Реал" Мадрид. Клубът ще бъде разследван заради факлите, димките и банерите, използвани от агитката на домакините.

Снимка: Getty Images

По време на срещата, която ПСЖ загуби с 2:1, привържениците на френския тим са светили в очите на противниковите футболисти с лазери и са стояли на стълбите, като по този начин са блокирали изходите.

От "Реал" вече се оплакаха официално от поведението на феновете преди срещата. В нощта преди мача група от 50 фена на ПСЖ се събра под прозорците на хотела, в който бяха настанени футболистите на "Реал". Ултрасите пяха и вдигаха невъобразим шум, като се стигна и до намеса на полицията.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук