"Уест Хем" загуби от "Ювентус" при официалното откриване на стадиона си (ВИДЕО)

Италианският гранд спечели с 3:2 пред 60 000 зрители на "Олимпийския стадион" в Лондон

Шампионът на Италия "Ювентус" помрачи празника на английския "Уест Хем" по случай официалното откриване на новия му стадион, след като го победи с 3:2.

Срещата, която дава начало на нов етап в развитието на "чуковете", се игра пред 60 000 зрители на "Олимпийския стадион" в Лондон, който ще бъде новият дом на англичаните, след като в предишните 112 години те играха на "Болейн Граунд".

Двубоят започна много добре за "Ювентус", като "Старата госпожа" поведе в 18-ата минута чрез Пабло Дибала, а само 120 секунди по-късно Марио Манджукич покачи на 2:0.

Анди Керъл намали в 34-ата минута и така полувремето дойде при резултат 2:1 в полза на гостите.

На почивката и двамата треньори направиха много смени, като в игра за гостите се появи рекордната покупка Гонсало Игуаин, който замени Манджукич.

В 52-ата минута "Уест Хем" изравни, след като Керъл се възползва от подаване на Марк Нобъл. Срещата вървеше към равенство, но в 87-ата минута друга резерва за "Ювентус" - Симоне Дзадза, реализира за 3:2.

"Уест Хем" започва новия сезон в Англия на 15 август с гостуване на Челси.