Унгарец спря Григор Димитров на Мастърса в Ню Йорк

След няколко дни започва Откритото първенство на САЩ

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи във втория кръг участието си в преместения от Синсинати в Ню Йорк турнир от серията "Мастърс". 29-годишният българинът загуби с 5:7, 6:4, 2:6 от унгареца Мартон Фучович.

Двубоят бе много оспорван, като и двамата до последно се бореха за победата, но след няколко пробива световният номер 84 се поздрави с крайния успех.

Срещата започна трудно за бившия номер 3 в света, който допусна пробив още в първия гейм, а по-късно съперникът му направи и втори за 5:2. Тогава обаче Димитров се активизира и успя да върне пробивите за 5:5.

Веднага след това Фучович отново излезе напред и този път с гейм на нула приключи сета.

Във втория Димитров поведе с 3:0, след което допусна два последователни пробива и обрат. Последва нова промяна във водачеството в сета и с два пробива българинът стигна до 6:4, за да изравни.

Решителният трети сет започна оспорвано, но след 2:2 Фучович взе четири поредни гейма и спечели мача.

Вниманието на българина вече е изцяло насочено върху започващия след няколко дни US Open.

Междувременно водачът в ранглистата Новак Джокович се завърна с победа и удължи серията си на 19 успеха в 19 мача през сезона. Сърбинът се наложи със 7:6 (2), 6:4 срещу Рикардас Беранкис.

Анди Мъри пък победи с 6:3, 3:6, 7:5 Александър Зверев.