Успешно начало за "слоновете" в Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Кот д'Ивоар - Южна Африка 1:0

Един от фаворитите в Купата на африканските нации - Кот д'Ивоар, започна с победа участието си в турнира, провеждащ се в Египет. "Слоновете" се наложиха с 1:0 над Южна Африка в двубой от група 4. Единственият гол отбеляза Джонатан Коджия в 65'.

На стадион "Ал Салам" в Кайро тимът на Кот д'Ивоар атакуваше, а съперникът предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки. Преди почивката Никола Пепе уцели гредата в 32', а Джонатан Коджия пропиля добри възможности.

"Бафана Бафана" все пак се пропука през втората част. В 65' Вонлу Кулибали бе изпуснат отляво, центрира към Коджия и нападателят на английския "Астън Вила" този път не сбърка - 1:0 за Кот д'Ивоар.

Футболистите на Южна Африка опитаха да се доберат до изравнителен гол, но вместо това противникът бе близо до втори гол - Пепе изпълни отлично пряк свободен удар, вратарят Уилямс обаче успя да избие.

Така в група 4 вече водят Мароко и Кот д'Ивоар с по 3 точки.

Гледайте всички мачове от турнира за Купата на африканските нации пряко по RING и на онлайн платформата ни Voyo.bg!