Световен футбол

Публикувано в  

Валери Божинов иска "черешката на тортата" - голмайсторския приз

"Няма футболист, който не би искал да играе в националния отбор", заяви нападателят

Валери Божинов иска
 Снимка: partizan.rs

Българският нападател на Партизан - Валери Божинов, оцени като "позитивен" сезона си със сръбския гранд.

Божинов и другият българин в състава на "черно-белите" - Иван Бандаловски, вдигнаха Купата на Сърбия, побеждавайки Явор (Иваница) с 2:0.

"Беше много труден мач. Аз обаче знаех, че ще победим, защото знам, че моя отбор има късмет и съотборници топ-играчи. Знаех, че ще победим в този мач, защото когато има квалитет, има и успех", коментира нападателят пред bTV часове след успеха.

Божинов не скри, че следващата му цел e спечелването на още един приз - този за голмайстор на сръбското първенство.

"Лично за мен сезонът върви подобаващо, позитивно. Надявам се да го завърша с черешката на тортата – да стана голмайстор на сръбското първенство. Ще бъде тежко, но се надявам да се преборя."

Той бе лаконичен в коментара си за повиквателната за националния тим на България, като заяви, че няма футболист, който да не иска да играе за страната си.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук