Възходът на "Берое" след рестарта продължава

Старозагорци победиха "Славия" с 4:2

"Берое" победи "Славия" с 4:2 като гост в мач от 26-ия кръг - последен от редовния сезон на Първа лига. Така старозагорци затвърдиха добрата си форма след рестарта и дадоха заявка за по-предно класиране.

За пореден път силно за тима на Димитър Димитров-Херо играха зимните попълнения Стив Фуртадо и Алиун Фал, а неостаряващият Мартин Камбуров отбеляза своя гол №232 в елита.

"Славия" поведе в 9' с попадение на Галин Иванов, но гостите изравниха само 4 минути по-късно чрез Фал. Половин час след това Мартин Камбуров се разписа за "Берое" от дузпа, а малко преди края на първата част Галин Иванов бе точен отново за 2:2.

Заралии излязоха напред в резултата още в началото на втората част, когато точен бе Крум Стоянов. Четвърт час преди последния съдийски сигнал Фал оформи крайното 4:2 за "Берое".

И двата тима ще участват в плейофите на първата шестица.

Съставите

"Славия": Антонис Стергиакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Емил Виячки, Венелин Филипов, Емил Стоев (75 – Ивайло Димитров), Галин Иванов, Милен Гамаков (87 - Венцислав Бенгюзов), Филип Кръстев, Радослав Кирилов (62 – Георги Йомов), Цветелин Чунчуков (75 – Калоян Кръстев)

"Берое": Душан Перниш, Стив Фуртадо, Теди Мезаг, Ахмед Туба, Крум Стоянов, Гаюс Макута, Александър Цветков, Иван Минчев, Мартин Камбуров (86 - Карлос Охене), Ибрахима Конте (61 - Октавио), Алиун Фал