Възходът на "Ботев" Пловдив продължи и срещу "Етър"

Трета поредна победа за "канарчетата"

Възходът на "Ботев" Пловдив продължава! "Канарчетата" записаха трета поредна шампионатна победа, след като спечелиха с 2:0 срещу гостуващия "Етър" в последен мач от 17-ия кръг. Така "Ботев" се изкачи до деветата позиция в класирането с актив от 19 точки. "Жълто-черните" изпревариха именно "Етър", вече заемащ десетото място със 17 точки.

Днес в герой за пловдивчани се превърна капитанът Лъчезар Балтанов, вкарал и двата гола - съответно в 48' и 76'.

Двубоят започна с по-активни действия от страна на домакините. В началните минути вратарят на "Етър" Христо Иванов трябваше да се намесва при далечни шутове на Тодор Неделев и Александър Тонев. Последваха още пропуски за "Ботев", включително и на Неделев от чиста позиция.

Тимът на Ферарио Спасов поведе в началото на втората част, когато Балтанов бе най-съобразителен при едно разбъркване и засече топката в мрежата.

"Ботев" сложи точка на спора четвърт час преди края - Тонев отклони, а Балтанов отново беше на точното място - 2:0. Първоначално играта продължи, след като стражът Иванов опита да извади топката. Междувременно страничният съдия маркира засада. Главният рефер Георги Димитров обаче се консултира с помощниците си и в крайна сметка зачете попадението, въпреки че авторът му Балтанов бе зад защитата.

Така пловдивчани постигнаха нов успех и ще опитат да продължат серията си в следващия кръг, в който гостуват на "Царско село". В същото време "болярите" приемат "Славия".

Съставите

"Ботев" Пловдив: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев, 92. Виана

"Етър" Велико Търново: 1. Х. Иванов, 15. И. Иванов. 23. Дюлгеров, 25. Стоянов, 5. Хубчев, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 7. Ангелов, 98. Ковачев, 11. Младенов