Вдъхновеният "Уест Хем" спря серията на "Ливърпул"

"Чуковете" спечелиха с 3:2 у дома

Край на рекордната серия от 25 мача без загуба за "Ливърпул" във всички турнири! Постави го "Уест Хем", който победи мърсисайдци с 3:2 у дома в зрелищен последен мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

На "Лондон Стейдиъм" "чуковете" откриха резултата още в 4', когато вратарят Алисон си отбеляза автогол, но гостите възстановиха равенството малко преди почивката чрез Трент Александър-Арнолд от пряк свободен удар.

През втората част "Уест Хем" реализира две попадения в рамките на седем минути - на Пабло Форналс в 67' и Курт Зума в 74'.

"Ливърпул" намери сили само за 2:3, като автор на гола стана влезлият като резерва Дивок Ориги. В последните минути пропуск за "червените" от града на "Бийтълс" направи Садио Мане.

С трите точки "Уест Хем" събра 23 и се изкачи на третото място, изпреварвайки именно "Ливърпул", който заема четвъртата позиция с 22. Води европейският клубен шампион "Челси" с 26, пред "Манчестър Сити" с 23 и по-добри показатели от "Уест Хем".

В 12-ия кръг, след паузата заради мачовете на националните тимове, "Ливърпул" приема "Арсенал", докато "Уест Хем" гостува на "Уулвърхемптън".