Великолепен Везенков с личен рекорд в Евролигата (ВИДЕО)

Българинът стана Играч на мача при успеха на "Олимпиакос" над "Байерн"

Националът Александър Везенков направи страхотна последна четвърт при победата на своя "Олимпиакос" срещу "Байерн" Мюнхен с 89:72 в баскетболната Евролига. В нея българинът отбеляза 18 от 20-те си точки в мача - рекордни за него в най-авторитетния турнир на Стария континент!

Преди седмица Везенков също направи фантастичен мач, завършвайки с 19 точки при победата с 93:91 над "Валенсия". Тогава те бяха 17 в официалната статистика, след като кош на българина бе погрешно написан на Йоргос Приндезис.

Тази вечер Везенков бе на паркета близо 17 минути, 6 от които до почивката. На полувремето той имаше 2 точки и 4 борби, но изригна в последната четвърт. С пет тройки българинът бе основната причина "Олимпиакос" да се откъсне в резултата.

Напълно заслужено, Везенков бе избран за Играч на мача.

За гръцкия гранд успехът е осми в Евролигата през настоящия сезон. Тимът на Везенков заема 12-ата позиция в класирането, а в следващия кръг гостува на намиращия се едно място по-нагоре "Фенербахче".