"Верея" с минимален успех над "Монтана"

Единственият гол в мача бе дело на Венцислав Бенгюзов

"Верея" победи с 1:0 "Монтана" в мач от третия кръг на плейофите в група "А" на втората осмица. Единственото попадение в мача бе дело на Венцислав Бенгюзов в 47-ата минута.

Голмайсторът на домакините обаче получи много тежка контузия след сблъсък с противников футболист. Той си глътна езика, но благодарение на бързата намеса на лекарския екип ситуацията бе овладяна.

С този успех "Верея" изпревари "Славия" в битката за второто място в групата. "Монтана" пък остана на последното място.

"Монтана" можеше да открие резултата в 42-ата минута, когато след контраатака Сергей Георгиев подаде към непокрития Петър Атанасов, който обаче стреля над напречната греда.

Две минути след почивката "Верея" поведе с 1:0 след гол на Бенгюзов.

В 70-ата минута вратарят на гостите се реваншира за слабата си намеса при гола на домакините. Педро Еуженио шутира от далече и Андонов опита да вкара с добавка, но стражът на "Монтана" се намеси решително и изби.