"Верея" шокира "Ботев" Враца в края

Равенство 2:2 в първа среща от 12-ия кръг на шампионата

"Верея" и "Ботев" Враца завършиха наравно 2:2 в първа среща от 12-ия кръг в Първа лига.

Двубоят започна добре за гостите от "Ботев" Враца. Футболистите на Сашо Ангелов доминираха и още в 15-ата минута поведоха в резултата. Валери Божинов се възползва от грешка на защитата и с глава прати топката в мрежата на Цинцарски.

В 20-ата минута "Ботев" Враца нанесе втори удар. Емил Стоев се разписа, след като отправи фантастичен удар от дистанция, кълбото се отби в гредата и спря зад голлинията.

Антон Огнянов пропусна добра възможност да върне едно попадение. Бившият играч на "Левски" бе изведен от Малек, но стреля в аут.

"Верея" получи шанс веднага след подновяването на играта, но резервата Здравко Илиев не намери целта. В 53-ата минута Теофилос Коуроупис направи самостоятелен пробив отляво и отправи мощен удар, с който прониза вратата на Красимир Костов.

Развръзката дойде във втората минута от добавеното време, когато Антон Огнянов от непосредствена близост изравни резултата.

След това равенство врачани имат актив от 12 точки и заемат 11-та позиция, докато "Верея" остава на последното място с едва 4 пункта.

Стартови състави

"Верея" (4-2-3-1): 22. Цинцарски, 4. Мачедзе, 3. Курупис, 14. Василиев, 33. Йоргенсен, 16. Малек, 24. Диара, 8. Станчев, 9. Маламов, 10. Огнянов, 11. Вушурович

"Ботев" Враца (4-2-3-1): 33. Костов, 11. Васев, 58. Фиданин, 37. Керчев, 26. М. Иванов, 6. Гаджев, 88. Апостолов, 10. Атанасов, 94. Ненов, 71. Стоев, 86. Божинов