"Верея" уби мечтите на "Пирин" за първата шестица

Старозагорци победиха с 2:0 своя съперник

"Верея" победи "Пирин" с 2:0 в Стара Загора в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига и по този начин не остави шансове на "орлетата" за класиране в първата шестица на първенството.

Резултатът откри Валери Домовчийски в 36-та минута след добра работа на Иван Бандаловски и Педро Еуженио. Юношата на "Левски" бе оставен непокрит и от няколко метра прати топката в мрежата на "Пирин".

През второто полувреме домакините от "Верея" тотално надиграха своя противник. След пропуски Еуженио и Керкар се стигна до втори гол. В 74-ата минута Педро Еуженио простреля Макенджиев от близко разстояние.

С този успех футболистите на Александър Томаш събраха актив от 30 точки и заемат десетата позиция в класирането, а "Пирин" е девети с 31.