Верстапен безупречен в Щирия, записа четвърти успех за сезона

Доминацията на "Ред Бул" продължава

Макс Верстапен записа четвърта победа от началото на сезона във Формула 1! Пилотът на "Ред Бул" спечели първия от двата поредни старта за Гран При на Щирия край Шпилберг (Австрия). Лидерът във временното класиране бе безупречен в 71-е обиколки и не изпусна водачеството от полпозишън позиция.

Успехът е 14-и в кариерата на Верстапен. С него той увеличи аванса си в генералното класиране пред световния шампион Люис Хамилтън, който остана втори днес. Британецът направи най-бързата обиколка в надпреварата.

Трети финишира Валтери Ботас с втория болид на "Мерцедес".

При пилотите начело е Верстапен със 156 точки, следван от Хамилтън със 138. Доминацията на "Ред Бул" продължава след петата победа за тима от началото на сезона. "Биковете" оставиха "Мерцедес" без успех в четири поредни състезания, което се случва за първи път в турбо-хибридната ера на Формула 1.

Следващата надпревара във Формула 1 също ще бъде на пистата "Ред Бул ринг".