Верстапен триумфира у дома и поведе във Формула 1

Пилотът на "Ред Бул" спечели Гран При на Нидерландия

Макс Верстапен спечели Гран При на Нидерландия и отново излезе начело във временното класиране на Формула 1. Пилотът на "Ред Бул" записа безапелационен успех на родна земя. Той стартира първи и не остави шанс на основния си конкурент - световния шампион Люис Хамилтън, който завърши втори. Трети финишира другият пилот на "Мерцедес" - Валтери Ботас.

Хамилтън започна отлично, но Верстапен удържа на натиска. От "Мерцедес" опитаха да изпреварят лидера с промяна на стратегията за спиране в бокса, "Ред Бул" обаче реагира и Верстапен запази водачеството.

В заключителната част на надпреварата пилотите на "Мерцедес" влязоха в битка за точката, давана за най-бърза обиколка. Хамилтън се пребори за нея, след като Ботас не послуша екипа си да се откаже от тази борба в полза на своя съотборник.

За Верстапен победата е седма през сезона, като той вече води в класирането с актив от 224,5 точки, пред Хамилтън с 221,5.

Следващото състезание от календара на Формула 1 е Гран При на Италия.