Верстапен надхитри Хамилтън и триумфира във Франция

Пилотът на "Ред Бул" увеличи аванса си пред британеца в генералното класиране

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен спечели състезанието за Гран при на Франция във Формула 1. Въпреки допусната грешка още в първата обиколка, нидерландецът надхитри Люис Хамилтън и измъкна победата в края.

Верстапен изпревари седемкратния световен шампион в предпоследната обиколка, което му донесе 13-ата победа в кариерата. Ключови за успеха на Верстапен се оказаха двете стратегически спирания в бокса.

Хамилтън завърши втори, а трети на подиума се качи вторият пилот на "Ред Бул" Серхио Перес.

Успехът е трети за Верстапен от началото на сезона и увеличава аванса си пред Хамилтън на върха в класирането на 12 точки.

В топ 10 на "Пол Рикар" завършиха още Ландо Норис и Даниел Рикардо с "Макларън", Пиер Гасли с "Алфа Таури", Фернандо Алонсо с "Макларън" и двамата пилоти на "Астън Мартин" Себастиан Фетел и Ланс Строл.