Изненадващ триумф на Верстапен прекъсна доминацията на "Мерцедес"

Победа за нидерландеца на "Силвърстоун"

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен спечели Гран при на Великобритания на "Силвърстоун" по случай 70 години Формула 1. С добро каране и отлична стратегия нидерландецът изненада съперниците си и прекъсна доминацията на "Мерцедес", записвайки девети успех в своята кариера.

От началото на кампанията всички победи бяха за Люис Хамилтън (3) и Валтери Ботас (1), но в това второ състезание във Великобритания Верстапен остави 6-кратния световен шампион зад себе си. Трети се нареди Ботас, който бе изпреварен от съотборника си три обиколки преди края.

Хамилтън записа подиум №155 в кариерата си, като се изравнява по този показател с легендарния германец Михаел Шумахер.

Четвърти финишира Шарл Льоклер ("Ферари"), а след него - Алекс Албън ("Ред Бул"), Ланс Строл и Нико Хюлкенберг ("Рейсинг пойнт"), Естебан Окон ("Рено"), Ландо Норис ("Макларън") и Даниил Квят ("Алфа таури").

Лидер в генералното класиране при пилотите е Люис Хамилтън със 107 точки. Втори вече е Верстапен с 30 по-малко, а Ботас е трети със 73 точки.

Сезонът във Формула 1 продължава следващата седмица с Гран при на Испания на пистата "Каталуня".