Везенков и "Барса" със загуба в Евролигата

Българинът вкара 2 точки срещу "Валенсия"

"Барселона", с Александър Везенков в състава, загуби като гост от "Валенсия" с 76:81 в мач от Евролигата. Така каталунците допуснаха трето поредно поражение във всички турнири.

Александър Везенков игра само пет минути в края на първото полувреме. Той записа две асистенции, вкара два наказателни удара и записа една борба в нападение.

"Валенсия" започна силно през първото полувреме. В края на втората четвърт домакините направиха силна серия и успяха да дръпнат с 10 точки в резултата. Каталунците обаче дадоха отпор през второто полувреме. Пасивът обаче се оказа невъзможен за преодоляване

Боян Дублевич бе най-резултатен за "Валенсия" с 19 точки, а Рафа Мартинес добави 13. За "Барселона" Пиер Ориола се отчете с 15 точки.