Везенков и "Барселона" преминаха и през "Жалгирис"

Трета поредна победа за каталунците в Евролигата

Българският национал Александър Везенков и неговият "Барселона" победиха "Жалгирис" с 92:86 и записаха трети пореден успех в баскетболната Евролига.

По този начин каталунците вече са с актив от 4 победи и 2 загуби, а литовците остават на дъното в класирането след 1 победа и 5 загуби.

Двата тима си поделиха по една четвърт през първото полувреме, а на почивката разликата бе едва една точка в полза на "Барселона". През третата част домакините успяха да запазят преднината си и да дръпнат с 65:59.

В решителната последна четвърт "Жалгирис" съкрати изоставането си, но два сполучливо изпълнени наказателни удара на Везенков дадоха преднина от 5 точки на каталунците. В последните атаки гостите отново се приближиха опасно, но "Барса" не изпусна победата.

Българинът прекара 27 минути на терена, в които записа 12 точки и 5 борби, а най-резултатен за победата с 20 точки беше Тайрийс Райс.

За "Жалгирис" Брок Моутъм отбеляза 26 точки, а Паулиус Янкунас добави 12.