Везенков с дабъл-дабъл при разгром над "Монако" (ВИДЕО)

Трети пореден успех за "Олимпиакос" в Евролигата

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, направи дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби, с който помогна на своя "Олимпиакос" да запише шеста победа в Евролигата. Гръцкият гранд разби френския "Монако" с 86:65 у дома, като по този начин удължи серията си от три успеха в престижния турнир.

Везенков бе титуляр и добави 2 откраднати топки, както и 2 чадъра за общо 31 минути на паркета.

Над всички бяха съотборниците му Тайлър Дорси и Ливио Жан-Шарл с по 18 точки, докато за гостите от "Монако" 12 реализира Алфа Диало.

"Олимпиакос" обаче не стигна лесно до победата в "Двореца на мира и дружбата". Тимът от Пирея допусна изоставане с 10 точки на полувремето, което успя да заличи в третия период след серия от 9-0. Впоследствие Везенков и компания не загубиха контрола до края.

В деветия кръг, на 12 ноември, "червено-белите" гостуват на руския "Зенит", а "Монако" се изправя срещу "Байерн" Мюнхен.