Везенков топреализатор при ново поражение за "Олимпиакос" в Евролигата (ВИДЕО)

Гръцкият гранд приключва сезона в турнира с домакинство на "Химки"

euroleague.net

Най-добрият българския баскетболист - Александър Везенков, отново бе над всички за своя "Олимпиакос", но гръцкият гранд загуби последното си гостуване в Евролигата за сезона. "Червено-белите" отстъпиха с 63:72 при визитата си на "Реал" Мадрид.

Испанците позволиха на съперника да отбележи само 11 точки в първата четвъртина. Постепенно до третата част кралският клуб вече имаше аванс от 17 точки.

Везенков се представи изключително, отбелязвайки над 1/3 от актива на "Олимпиакос". Той бе най-резултатен не само за тима си, но и в мача, с 22 точки за 33 минути на паркета.

Снимка: euroleague.net

За победителите от "Реал" Габриел Дек вкара 18 точки, а Валтер Таварес добави 15.

"Олимпиакос" няма шансове да продължи към плейофната фаза на турнира и сезонът на отбора в Евролигата приключва с мач срещу руския "Химки" в Пирея след седмица (9 април).