Видеоповторенията решиха контролата между Франция и Испания (ВИДЕО)

Гостите се наложиха с 2:0 на "Стад дьо Франс"

Испания победи като гост Франция с 2:0 в приятелска среща, играна на "Стад дьо Франс". Срещата ще се запомни с дискусиите и използване на видеоповторения, след които беше отменен гол за "петлите" и зачетено попадение на "Ла Роха".

Мачът започна с предимство на домакините. Още в 5-ата минута Килиан Мбапе имаше възможност да открие резултата за Франция, но Давид Де Хеа изби.

В 33-та минута гостите имаха своята възможност да поведат, но Иниеста стреля в ръцете на Уго Лорис.

В 48-та минута все пак нападателят на Франция и "Атлетико" Мадрид - Антоан Гризман, прати топката в мрежата на Испания. Съдията първоначално зачете попадението, но след консултация със свой колега, който следеше мача на видеоекран, отмени гола заради засада.

Жерар Деулофеу влезе като резерва през второто полувреме и беше в основата на двата гола за Испания. Той изработи дузпа в 68-та минута, който беше реализирана от Давид Силва.

Футболистът на "Милан" се разписа сам в 77-та минута за 2:0. Съдията отново прибегна до видеоповторение и след като отхвърли съмненията за засада, зачете гола.