"Виктория" Пилзен с грешна стъпка в чешкото първенство (ВИДЕО)

"Червено-сините" завършиха наравно 1:1 с "Бохемианс 1905"

Шампионът на Чехия "Виктория" Пилзен, който е съперник на "Лудогорец" в плейофите на Шампионска лига, изненадващо завърши наравно 1:1 с "Бохемианс 1905" в мач от втория кръг на местната Гамбринус лига.

Двубоят, който се игра на "Доосан Арена" в Пилзен, започна по най-добрия начин за домакините, които откриха още в 10' минута.

Давид Лимберски бе изведен зад защитата на "Бохемианс" и напредна до аутлинията, а оттам върна назад към Ян Копич, който на празна врата откри резултата.

В 36' минута, при една от редките си атаки, "Бохемианс" изравни чрез Мартин Хашек.
До края на срещата "Виктория" търсеше много по-активно гола, но липсата на късмет и добрата игра на вратаря на "Бохемианс" Виктор Будински оставиха резултата 1:1.

Със спечелената точка "Виктория" Пилзен излезе на второ място в класирането с 4 точки, две по-малко от водача Млада Болеслав.

Състав на "Виктория" Пилзен: Козачик - Резник (Коварлик 71'), Хубник, Баранек, Лимберски - Хрошовски (Хромада 81'), Хорава - Петржела (Бакош 60'), Колар, Копич - Кърменчик