Виктория Томова влезе в основната схема на "Уимбълдън"

Българската тенисистка преодоля квалификациите

Поставената под №19 Виктория Томова спечели срещата си от третия кръг на квалификациите на "Уимбълдън", след като се наложи над рускинята Анна Калинская с 2:1 сета. Така българката си осигури мястото в основната схема на турнира. Томова спечели отделните части с 6:4, 6:7(5) 6:3 за два часа и 25 минути.

Срещата започна перфектно за българката, която поведе бързо с 4:0. Руската тенисистка взе четири безответни гейма, с което изравни резултата. Томова все пак отново проби, с което успешно взе сета с 6:4.

Виктория беше близо до победата във втората част, като сервираше за мача, но допусна да загуби гейма си, а в последвалия тайбрек отстъпи с 4:6.

В решителния трети сет поставената под номер 19 българка успя да затвори мача, печелейки с 6:3.

С успеха си 136-ата в света Томова заработи 40 точки за световната ранглиста, а утре ще разбере своя първи съперник в основната схема.