"Витоша" Бистрица не успя да победи, но измъчи "Лудогорец"

Шампионът и новакът в елита си вкараха 6 гола

"Лудогорец" победи "Витоша" Бистрица с 4:2 като гост на националния стадион "Васил Левски". Въпреки разликата в класите, двата отбора направиха шоу за малкото публика по трибуните, а дебютантите в елита дори на два пъти повеждаха в резултата.

Още в 4-ата минута Гьонов подаде прецизен пас на Григор Долапчиев, който прати топката във вратата на шампионите за 1:0.

Гостите реагираха светкавично и още в 12-ата минута изравниха резултата чрез Лукас Саша.

"Витоша" обаче не спираше с атаките, които дадоха плод в 36-ата минута, а голмайстор отново стана Григор Долапчиев.

Радостта на новаците обаче трая кратко. При корнер Василев фаулира Мисиджан, а Моци беше точен от дузпа.

Бистричани избраха да се бранят през втората част и се затвориха, а в началото "орлите" изпитваха трудности в атаките си.

Чак в 73-ата минута индивидуална акция на Мисиджан доведе до пълен обрат.

Голът на "Лудогорец" се отрази на психиката на играчите на Костадин Ангелов, които допуснаха още едно попадение в 85-ата минута чрез Кишада.

Така "Витоша" продължава да е на последно място в класирането с 1 точка. "Лудогорец" е втори със 7.