"Берое" се върна към победите след успех срещу "Витоша"

Старозагорци спечелиха с гол на Еуженио

"Берое" спечели с 1:0 гостуването си "Витоша" Бистрица в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Педро Еуженио.

С този успех старозагорци се върнаха на победния път след три последователни срещи без успех. Те събраха актив от 20 точки и заемат петата позиция в родния шампионат. "Бистришките тигри" пък остават в дъното на таблицата с едва 2 точки.

"Берое" поведе в 14-ата минута, когато Драгош Фирцулеску подаде на Еуженио в наказателното поле и той с премерен удар вкара за 1:0. Малко преди почивката Георги Амзин можеше да изравни, но ударът му бе избит от Душан Перниш.

До края на срещата се откриха още няколко голови възможности пред играчите на "Берое", които обаче не доведоха до нови попадения.