"Витоша" подари победата на "Арда" след груби грешки

Отборът от Кърджали постигна втори успех в първенството

Новакът в Първа лига "Арда" Кърджали записа втори успех в първенството, след като надигра "Витоша" Бистрица като гост и постигна победа с 3:1.

Голяма "заслуга" и за трите попадения в срещата имаха футболистите на Енгибар Енгибаров, които направиха непростими грешки.

Резултатът беше открит още в 5-ата минута, когато топката беше върната към вратаря на "Витоша" Николай Георгиев. Вместо да играе на сигурно, той реши да показва футболни умения и финтове. Радослав Василев от "Арда" действа хладнокръвно и само бутна топката във вратата на домакините.

"Витоша" стигна до изравнителен гол в 24-ата минута. Купенов засече след центриране от пряк свободен удар за 1:1.

В 59-ата позиция "Арда" отново поведе. Този път вратарят Георгиев излезе неразчетено и спъна Веселин Марчев в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а точен беше Коконов.

Крайното 3:1 за гостите оформи Гьонов от "Витоша". Той опита да изчисти топката при центриране, но вместо това я прати в собствената си врата.

Във временното класиране на Първа лига отборът от Кърджали е на втора позиция с 8 точки, а "Витоша" е последен с 4 загуби в 4 мача.