"Витоша" се спаси след драма и дузпи, "Локомотив" София бе на секунди от елита

Гол в 123-тата минута за 2:2 и 4 точни наказателни удари оставиха тима от Бистрица в Първа лига

"Витоша" Бистрица запази мястото си в елита! Футболистите на Костадин Ангелов победиха с дузпи "Локомотив" София на "Лаута" и така си осигуриха оставането в Първа лига и през следващия сезон. Последният в най-горния ни ешалон и завършилият на второ място във Втора лига завършиха 1:1 в редовното време, а в продълженията също си размениха по едно попадение. При изпълненията от бялата точка играчите на "Витоша" спечелиха с 4:2.

"Локомотив" поведе изненадващо още в четвъртата минута. С първото си влизане в противниковата половина "железничарите" вкараха гол чрез Илия Димитров, който се разписа с глава след центриране отляво на Иво Иванов. При подаването останаха съмнения за засада.

Последваха опасни удари на Александър Александров и Николай Цветков, които бяха спасени от вратаря на "Витоша" Николай Георгиев. Шутът на Цветков беше зад центъра, но не успя да изненада стража на бистричани.

"Витоша" отвърна чрез удари на Михаил Петров в 24-ата минута, както и на Радко Мутафчийски две минути преди почивката.

В 45-ата минута Ивайло Лазаров стреля неточно към вратата на "Локомотив".

В 57-ата минута "Локомотив" имаше възможност да реализира втори гол, но удар на Николай Цветков беше избит в корнер.

Шест минути след това се стигна до изравняване. Даниел Кутев се разписа с глава след добро центриране от фаул на Михаил Петров.

В 73-ата минута удар на Григор Долапчиев беше блокиран от защитата на "Локомотив".

Четвърт час преди края на редовното време осветлението на стадион "Локомотив" в Пловдив изгасна и мачът не се игра в продължение на близо пет минути.

Веднага след подновяване на играта Ивайло Лазаров получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора от Бистрица с човек по-малко на терена.

В третата минута на добавеното време Стефан Христов беше изведен на голова позиция в наказателното поле на "Локомотив", но вратарят Кацарев спаси вратата си от второ попадение.

В 110-ата минута резервата Здравко Димитров стреля от дистанция и топката влезе красиво в горния ляв ъгъл на вратата на "Витоша" за 2:1.

"Локомотив" вече се виждаше в елита, но в последната минута на продълженията Стефан Христов изравни след удар с добавка отблизо при разбъркване в наказателното поле, правейки резултата 2:2.

При дузпите вратарят на бистричани Николай Георгиев спаси ударите от бялата точка на Здравко Димитров и Владимир Семерджиев, а Стефан Христов оформи крайното 4:2. "Витоша" реализира и четирите си изпълнени дузпи, оцелявайки в дебютния си сезон в Първа лига.

Съставите

"Витоша": Николай Георгиев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов (46-Тодор Гочев), Даниел Кутев (107-Четин Садула), Радко Мутафчийски, Михаил Петров (91-Кристиян Кочилов), Георги Ангелов, Григор Долапчиев, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов

"Локомотив" (София): Кристиян Кацарев, Владимир Семерджиев, Александър Бранеков, Александър Горанов, Христос Контохристос, Иво Иванов, Александър Александров (80-Стоян Предев), Евертон Джилио (90-Мартин Станкев), Илия Димитров, Николай Цветков, Владислав Романов (90+5-Здравко Димитров)