Волейболните юноши се класираха на полуфинал на световното първенство

България победи Италия в драматичен сблъсък в пет гейма

FIVB

Българският национален отбор по волейбол до 19 години ще играе на полуфинал на световно първенство! Момчетата на селекционера Мартин Стоев се класираха сред четирите най-добри на планетата след драматичен мач срещу Италия, продължил 5 гейма.

В крайна сметка "лъвчетата" победиха с 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16) в залата в Техеран, Иран след 2 часа и 40 минути.

Снимка: FIVB

Срещата беше изключително оспорвана, като до последно двата отбора се бяха "захапали" и не беше ясно кои от тях ще продължи напред. В крайна сметка актуалният световен шампион в тази възраст преклони глава пред родните волейболисти.

Най-резултатен за България стана синът на бившия капитан на мъжкия тим Владимир Николов - Александър. Той записа 28 точки. Венцислав Антов добави 20.

За последно българските волейболни юноши бяха в топ 4 на света през 1989 г. Тогава те спечелиха бронзовите медали в тази възраст.

На полуфинал България ще играе срещу победителя от мача Бразилия - Русия.