Волейнационалите с втори успех в евроквалификациите

Тимът ни записа категорична победа срещу домакина Израел

cev.lu

Националният отбор на България по волейбол записа втора победа в квалификациите за европейското първенство през 2021 г. Тимът на Силвано Пранди спечели с 3:0 срещу Израел - домакин на пресявките.

Успехът бе постигнат значително по-лесно от вчерашния с 3:1 над Австрия.

Тази вечер, в зала "Енербокс" в Хадера, "лъвовете" взеха първата част след драматично 27:25, след което не оставиха шанс на съперника във втората - 25:16. Третият гейм започна отлично за израелците и те имаха аванс, но го изпуснаха в заключителните моменти и България сложи точка на спора с 25:22.

Снимка: cev.lu

Над всички бе Цветан Соколов с 15 точки, 14 добави Мартин Атанасов, а с 13 се отчете Тодор Скримов. За домакините най-резултатни бяха Тамир Ершко и Идо Давид с по 13 точки.

"Лъвовете" водят в група 2 с пълен актив от 6 точки, пред Австрия с 3 и Израел на дъното с 0.

В събота (16 януари) "трикольорите" отново се изправят срещу Австрия, преди да завършат квалификациите с втори мач срещу домакина Израел в неделя.

Съставите

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Петър Каракашев (либеро)

Израел: Шон Моше Ксел, Идо Давид, Тамир Хершко, Александър Шафранович, Генадий Соколов, Вячеслав Батчкала - Омри-Шмоел Шварц (либеро)