България загуби от Франция с 1:3 гейма в Ботевград

Утре тимът ни среща Бразилия в поредна престижна контрола

Getty Images/Guliver Photos

Десет дни преди началото на Световното Първенство по волейбол в Полша, мъжкият ни национален отбор допусна поражение с 1:3 гейма от Франция в контрола, играна в "Арена Ботевград". В средата на четвъртия гейм двубоят бе прекъснат за 15 минути, след като токов удар изгаси осветлението в залата.

Селекционерът Пламен Константинов използва стартов състав с Андрей Жеков на разпределителя, Цветан Соколов на диагонала, Тодор Алексиев и Николай Пенчев като посрещачи, Теодор Тодоров и Виктор Йосифов като централни блокировачи, както и либерото Теодор Салпаров.

Тимът ни загуби първия гейм с 21:25 точки, както и втория с 22:25. В третата част обаче резултатът бе намален след 25:23, а при 16:13 в четвъртата изглеждаше, че двубоят ще бъде решен след тайбрек. Въпреки това Франция успя да обърне и след 25:22 спечели срещата с 3:1, на която присъстваха 2500 зрители.

Най-резултатен за тима ни бе Цветан Соколов с 24 точки, а за Франция 12 отбеляза Нгапет.

Утре от 17:30 отново в Ботевград България среща двукратният световен шампион Бразилия.