Каролине Возняцки покори Австралия

Датчанката с първи триумф в Големия шлем

Каролине Возняцки с първи триумф в Големия шлем. В мач, изпълнен с много драма и непрестанни обрати, датчанката показа по–силни нерви от Симона Халеп и спечели трофея на Откритото първенство на Австралия след 7:6 (2), 3:6 и 6:4.

Така освен най-значимото отличие в кариерата си до момента, Возняцки си осигури и първото място в световната ранглиста, измествайки именно румънката от върха.

Битката на "Род Лейвър Арина" започна с доминация на Возняцки. Тя бързо поведе с пробив и 3:0 гейма, но Халеп успя да върне брейка и да изравни за 5:5. Сетът продължи в тайбрек, а в него датчанката бе далеч по-стабилна и поведе с 1:0.

Вторият сет започна равностойно, но първа до пробив стигна Халеп за 5:3. Румънката издържа на напрежението в последвалия гейм и стигна до равенство в сетовете 1:1.

Решаващият трети сет бе доста напрегнат, като двете тенисистка си размениха общо 7 пробива. В заключителната част на частта обаче Возняцки демонстрира по-голяма стабилност и стигна до крайната победа след 6:4.