Съдията първо даде, а после отмени дузпа при скучно равенство между "Левски" и ЦСКА 1948

Спорна ситуация беляза мача от първенството

Спорна ситуация беляза мача между ЦСКА 1948 и "Левски" от Първа лига. В сравнително скучен двубой, завършил 0:0, най-интересната ситуация бе в 78-ата минута, когато съдията Никола Попов първо посочи бялата точка за нарушение срещу играч на ЦСКА 1948, но впоследствие си промени мнението и наказателен удар не последва.

Димитър Митков бе повален от вратаря на "Левски" Звонимир Микулич в наказателното поле на "сините" и реферът веднага отсъди дузпа, но след секунди промени решението си и даде жълт картон за симулация.

След този резултат двата отбора запазиха местата си във временното класиране. "Червените" са шести с 28 точки, а "сините" са девети с осем по-малко.

За цял мач тимът на Славиша Стоянович отправи едва три удара по посока вратата на ЦСКА 1948, като нито един от тях не намери очертанията.

Първото полувреме бе много слабо и без положения. Микулич се намеси веднъж при центриране на Ангел Лясков, а Живко Атанасов блокира удар на Топузов.

В 77-ата минута Микулич се намеси решително при удар на Русев. Секунди по-късно Митков падна в наказателното поле, а след като съдията промени мнението си, получи жълт картон. Междувременно играчи на двата тима започнаха да се блъскат.

В 87-ата минута Русев се измъкна между няколко защитници и стреля, но Микулич с една ръка спаси сигурен гол.