Вратарят на "Септември" донесе точка на тима от мача със "Славия"

Двата отбора не успяха да си отбележат гол в среща от Първа професионална лига

Вратарят на "Септември" Янко Георгиев стана герой за своя тим в мача срещу "Славия" от първия кръг на плейофите във втората осмица на Първа професионална футболна лига.

Стражът се представи на ниво и отрази куп удари на "белите", а срещата завърши при резултат 0:0.

Още в 4-ата минута Фабиано Алвеш от "Септември" се опита да изчисти топката от собственото наказателно поле със задна ножица, но вместо това я прати в краката на Георги Йомов, който обаче стреля в аут.

През първото полувреме Кирилов, Карабельов и Ашковски пробваха рефлексите на Геогриев. Стражът на "Септември" се справи с 3 последователни изстрела към вратата и в 29-ата минута.

Най-чистото положение за "Септември" през първата част изпусна Дарко Глишич.

Второто полувреме не предложи атрактивни отигравания. Галчев и Онуоха бяха автори на по-големите пропуски, но до гол така и не се стигна.

В група "Б" на втората осмица в Първа професионална лига "Славия" има 34 точки, следван от "Септември" с 22.