Втора победа прати Джокович на полуфинал в Торино

Сърбинът се наложи над Андрей Рубльов

Световният номер 1 Новак Джокович записа втора победа в "Зелената група" и се класира за полуфиналите на заключителния турнир на АТР в Торино.

Сърбинът се наложи над руснака Андрей Рубльов с 6:3, 6:2 за 68 минути игра и записа 50-ата си победа за сезона и 40-ата си в заключителните турнири, с което излиза еднолично на второто място след Федерер, който е с 59.

Джокович допусна пробив в откриващия гейм, както в първия си мач срещу Каспер Рууд. Веднага след това обаче направи рибрейк, което изнерви Рубльов. До края на сета Ноле беше по-стабилният на корта, а руснакът играеше на ръба на риска и закономерно беше пробит отново за 3:5. С гейм на нула 34-годишният белградчанин поведе в резултата.

Джокович продължи да контролира двубоя и проби за 2:1 във втората част. Той взе подаването на разколебания си съперник и за 5:2 и след това сервираше за победата. Новак стигна до мачбол и затвори двубоя с 14-ия си ас.

Сърбинът приключи срещата с общо 17 печеливши удари при 7 непредизвикани грешки. За Рубльов балансът е 19-26.

Световният номер 1 си осигури първото място в групата и е вторият полуфиналист след Даниил Медведев.