Втори успех за Франция на Мондиал 2018, "петлите" отново не впечатлиха (ГАЛЕРИЯ)

Тимът на Дидие Дешан се класира за осминафиналите

Франция записа втора победа на Мондиал 2018. "Петлите" се наложиха с минималното 1:0 над Перу в мач от група "С" на турнира и продължават напред към осминафиналите.

Тимът на Дидие Дешан отново не впечатли, но стигна до ценните три точки. Единственото попадение в срещата отбеляза Килиан Мбапе в 34-ата минута. Тогава Оливие Жиру овладя в наказателното поле и стреля, а след рикошет топката подлъга вратаря Гайесе и попадна в Мбапе, който се разписа от близка дистанция - 1:0.

С това попадение 19-годишният нападател на "Пари Сен Жермен" стана най-младият голмайстор в историята на Франция на световни първенства.

Перуанците не отстъпваха на фаворита и създадоха редица добри голови положения, но ги пропиляха, също както в мача с Дания. В 50-ата минута влезлият като резерва на почивката Джеферсон Фарфан подаде към Педро Акино, който нацели гредата.

"Инките" бяха по-активни през втората част и дори осъществиха натиск, а в 68-ата минута Андре Карийо също бе близо до изравнителен гол.

Франция все пак удържа крехкия си аванс и продължава напред, въпреки неубедителната игра от началото на Мондиал 2018.