Вутов бетонира "Ботев" в топ 6

"Канарчетата" победиха "Славия" с 1:0

"Ботев" Пловдив победи с 1:0 "Славия" у дома в първи мач след подновяването на първенството и затвърди мястото си в топ 6. "Жълто-черните" са четвърти с 38 точки, като изостават на три от третия "Левски". "Славия" е на 10-о място с 24 точки.

В герой за "канарчетата" се превърна Антонио Вутов, който се разписа след пас на Тодор Неделев в 10-ата минута.

Срещата беше доста оспорвана и нервна на моменти. През второто полувреме двата отбора намалиха темпото, а в 83-ата минута късметът покри домакините, след като стражът Даниел Кайзер спаси на сантиметри от голлинията.

В края на двубоя "Славия" остана с човек по-малко, тъй като вратарят на "белите" Емануеле Джерия фаулира извън наказателното поле Вутов. Георги Петков влезе като резерва и доигра срещата.