Вутов спаси своя Козенца с гол от дузпа (ВИДЕО)

Това бе първо попадение за българина с екипа на "червено-сините"

Антонио Вутов отбеляза първия си гол за Козенца от началото на сезона в италианската футболна трета дивизия, след като се разписа от дузпа за крайното 1:1 срещу Катания.

Равенството смъкна Козенца от четвъртото място, което дава право на участие в плейофите за изкачване, като позицията вече заема Лече при равенство в точките.

Вутов изигра едва втори мач за Козенца като титуляр от началото на сезона и вкара първия си гол. Българският младежки национал беше съборен в наказателното поле на Катания от Карло Пелагати в 61-та минута и беше точен от наказателния удар, за да даде аванс на своя тим. Пелагати пък получи червен картон за нарушението.

Вутов, юноша на Левски, напусна терена в 76-та минута, като на негово място се появи Джовани Каваларо. Само осем минути по-късно Катания изравни чрез Джанвито Плазмати, а мачът завърши наравно 1:1.

Козенца също остана с десет души на терена, след като капитанът Лука Тедески получи втори жълт картон.