Атлетико спечели Суперкупата на Испания

Реал Мадрид преклони глава на "Висенте Калдерон"

Getty Images/Guliver Photos

Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Испания след като победи Реал Мадрид с 1:0 в мач реванш, игран на стадион "Висенте Калдерон". Преди три дни сблъсъка между двата отбора завърши наравно 1:1 и по този начин благодарение на снощния си успех, Атлетико триумфира с отличието за първи път от 1985 година. Единственото попадение в срещата вкара хърватският нападател Марио Манджукич още във втората минута. Звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо не започна двубоя като титуляр, но се появи на терена в началото на второто полувреме сменяйки Тони Кроос. Въпреки и неговото присъствие обаче, Реал не успя да стигне до гол, а в края на срещата Лука Модрич получи втори жълт картон и беше изгонен. Мачът за Суперкупата предхожда началото на новия сезон в Примера дивисион, като започва тази вечер.