Байерн загуби първи точки в Мюнхен

Отборът на Гуардиола игра почти цял мач с човек по-малко

Getty Images/Guliver Photos

Байерн направи 1:1 с гостуващия Шалке в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците за първи път този сезон записаха два поредни шампионатни мача без победа, след като в петък бяха разгромени с 1:4 от преследвача Волфсбург.

В 17-ата минута Жером Боатенг фаулира Сидни Сам в наказателното поле и получи директен червен картон. Мануел Нойер показа класа и спаси удара от бялата точка на Чупо-Мотинг.

Ариен Робен откри резултата за домакините в 67-ата минута, когато прати топката с глава в мрежата на 19-годишния дебютант Тимон Веленройтер, който смени на почивката контузения Флориан Гийфер.

Пет минути по-късно Шалке изравни с гол на Бенедикт Хьоведес, който се разписа с глава след центриране от корнер. Капитанът на "кралскосините" донесе точката на тима си, който стана първият отбор, тръгнал си с точка от "Алианц Арена" този сезон.

Въпреки загубата на 2 точки, Байерн запази преднината си на върха в класирането пред втория Волфсбург, който завърши 1:1 като гост на Айнтрахт.

Ето и другите резултати от Бундеслигата от мачовете, играни във вторник вечерта:

Байерн М - Шалке 1:1 (0:0)
Айнтрахт - Волфсбург 1:1 (0:0)
Хановер - Майнц 1:1 (1:0)
Борусия М - Хановер 1:0 (1:0)