Футболно джудже шокира Гърция

Всички резултати от европейските квалификации, играни в петък

Getty Images/Guliver Photos

Националният отбор по футбол на Гърция допусна едно от най-позорните си поражения в историята, след като загуби с 0:1 на собствен терен от Фарьорските острови в двубой от европейските квалификации от шеста група. Единственият гол в мача бе отбелязан от Йоан Едмундсон в 61-ата минута.

Това бе първа победа при гостуване в официална среща за тима на Фарьорските острови от 2001-а година насам.

След четири изиграни мача гърците са на последното място в групата с актив от 1 точка. След поражението шампионите от ЕП 2004 загубиха шансове да се класират на първенството във Франция през 2016-а година.

Румъния оглави класирането в шеста група благодарение на успеха си с 2:0 над досегашния лидер Северна Ирландия. И двата гола реализира Паул Пап през второто полувреме. Унгария се наложи с 1:0 над Финландия с гол на Золтан Гера в 84-ата минута.