Холандец от Милан вкара най-хубавия гол в кариерата си (ВИДЕО)

"Росонерите" изпуснаха шанс да се върнат в битката за Лига Европа

Getty Images/Guliver Photos

Милан завърши наравно 1:1 срещу Сампдория на "Сан Сиро" в последния мач от 30-ия кръг на Серия "А". Така "росонерите" не успяха да намалят изоставането си от 7 точки от тима от Генуа, който заема шестото място - последното даващо право на участие в Лига Европа.

Роберто Сориано откри за гостуващия отбор в 57-ата минута, когато се възползва от превъзходно подаване на Самуел Ето'о. Четвърт час преди края халфът на Милан Найджъл де Йонг изравни със задна ножица. Трябва да се отбележи, че при гола имаше и рикошет от крака на футболиста на Сампдория Алфред Дънкан, заблудил вратаря Емилиано Вивиано. Малко след това домакините можеха да осъществят и пълен обрат, но изстрел на резервата Сусо се отби в гредата.