Касияс най-сетне призна: "Не съм в добра форма."
Тази вечер Реал среща Севиля в мача за Суперкупата на Европа, 21:45, Пряко по БТВ Екшън
Ден, след като титулярът на вратата на Реал Мадрид през миналия сезон, Диего Лопес, напусна клуба, един от символите на отбора, Икер Касияс, склони да признае, че в последните месеци не се намира в добра форма.
"Може би представянето ми напоследък не е толкова добро, колкото хората очакват, но тези неща се случват във футбола. Признавам, че не бях в най-добра форма в последните си мачове за Реал Мадрид и Испания, но съм имал и по-лоши моменти в кариерата си."
Касияс, който е част от кралския клуб вече 24 години, отрече твърденията, че това е най-трудният му период като играч на испанския гранд.
"Не мисля, че минавам през един от най-тежките периоди в своята кариера. Понякога имаш добри, но и лоши моменти. Нещата вув футбола се развиват циклично."
Не е изключено изказването на Касияс да предизвика остра реакция от привържениците на Реал, някои от които оцениха високо уменията на Диего Лопес и предпочитаха той да остане в клуба и да запази титулярното си място. Публична тайна е, че именно наивността на "Свети Икер" е причината ръководството на клуба да освободи Лопес. Въпреки това мястото на Касияс в стартовия състав изобщо не е сигурно, тъй като като в Реал бе привлечен костариканският страж Кейлор Навас.