Магическо докосване на Полди доведе до победния гол на Интер срещу Рома (ВИДЕО)

Вижте репортаж от успеха на "нерадзурите" с 2:1

Getty Images/Guliver Photos

Интер прекъсна 4-годишната си серия без победа срещу Рома, след като надигра римския отбор с 2:1 на стадио "Джузепе Меаца". Загубата намали шансовете на "вълците" за второто място в крайното класиране, докато тимът на Роберто Манчини отново мечтае за Лига Европа.

"Нерадзурите" поведоха в 15-ата минута с красив гол извън наказателното поле на бившия играч на Лацио Ернанес. Малко след това нападателят на Рома Виктор Ибарбо уцели гредата. До края на първото полувреме Ернанес пропусна добра възможност да удвои преднината на домакините.

Рома подобри видимо играта си в началото на втората част. След няколко пропуска пред вратата на Самир Ханданович Раджа Наинголан изравни с 4-ия си гол през сезона. След попадението на белгиеца двубоят стана още по-открит с интересни голови ситуации и пред двамата вратари. В 88-ата минута Мауро Икарди донесе победата на Интер, след като оползотвори превъзходно подаване на влезлия минута по-рано в игра Лукас Подолски.

Интер се изкачи на 7-ата позиция, доближавайки се на 4 точки от зона "Лига Европа", докато Рома остана на третото място. В неделя основният конкурент на "вълците" за второто място в крайното класиране Лацио приема Киево. Двубоят може да гледате онлайн на VOYO.BG от 16:00 часа.